Növekvő ütemben – Éjszakai munkavégzés az utakon
AUtómentés 0-24, Darus Autómentés, Furgonmentés, Balesetes autó mentése éjjel-nappal
Örömteli módon emelkedő tendenciát mutat az éjszakai útfenntartási munkavégzés. Nézzünk kicsit a dolgok mögé!
Bezzeg nyugaton ezt már éjszaka megcsinálták volna! – halljuk nem ritkán a méltatlankodást, például egy-egy útfelbontás, burkolatjavítás láttán. A dugóban sínylődő autóst is meg lehet érteni, de mielőtt bárki is ítélkezik, nem árt tisztában lenni a feltételekkel, körülményekkel. A Magyar Közút Zrt. nemrégiben közleményt adott ki e témában, lássuk hát a részleteket!
Autómentés 0-24, Darus Autómentés, Furgonmentés, Balesetes autó mentése éjjel-nappal
Az éjszakai munkavégzés intenzitásának növeléséhez megfelelő eszközparkra van szükség. Fotó: Magyar Közút
A gyorsforgalmi úthálózaton az elmúlt években folyamatosan, dinamikusan nőtt a forgalom. Ennek eredményeként, főleg a Budapesthez közeli gyorsforgalmi útszakaszokon rendkívül nehézkessé vált a forgalomkorlátozással járó munkavégzések lebonyolítása. Ezért a társaság 2017 óta folyamatosan növeli azon tevékenységek körét és volumenét, amelyeket az éjszakai órákban is el lehet végezni. Az esti órákban az útellenőrzési, a téli hóeltakarítási és síkosságmentesítési munkákon kívül szalagkorlát-javításokat, lokális útburkolat-javításokat, sövényvágást, kaszálást, szemétszedési feladatokat, illetve számos más, a burkolaton és műtárgyakon végzett fenntartási munkákat is végeztek a szakemberek. A társaság ehhez számos, főleg közlekedésbiztonsági beruházást is végrehajtott eszközparkjában, hogy az utakon dolgozókat megvédje, illetve az esti órákban közlekedők figyelmét is minél hamarabb és hatékonyabban fel tudja hívni a munkavégzésre.
A nappali időszakon kívül nem csak kisebb munkálatokat végeznek
A munkaterületen dolgozók és az ott közlekedők védelme érdekében a nappali, hagyományos forgalomterelési előírásoknál szigorúbb szabályokat alkalmaznak a szakemberek: csak ütközéscsillapítóval felszerelt járművek védelmében lehet munkát végezni, nincs kézi forgalomirányítás, a terelőtábláknál vagy terelőkúpoknál pedig speciális sorvillogót használnak. A munkavédelmi előírásoknak megfelelő minimális megvilágítási értékek biztosításához fényballonokat vagy fénytornyokat alkalmaznak. Ezenkívül munkaterületen dolgozók speciális egyéni védőeszközöket használnak, mint például a fejlámpával ellátott munkavédelmi sisakok, melyek nemcsak elöl világítanak a munkát segítve, hanem hátul piros fényt bocsátanak ki, hogy hátat fordítva is észlelhető legyen viselője, továbbá LED-lámpákkal felszerelt láthatósági mellényt viselnek ilyen esetekben a szakemberek.
A jelzőfényes sisakok növelik az utakon dolgozók biztonságát
A kollektív védelem és az éjszakai munkavégzés volumenének további növelése érdekében idén újabb eszközbeszerzéseket is megvalósít a Magyar Közút: speciális forgalomtechnikai eszközt szállító kisteherautókat és hozzá kapcsolható speciális forgalomterelő utánfutókat vásárolnak, amelyeken változtatható jelzésképű tábla, valamint emberi beavatkozás nélkül kihelyezhető, vezérelhető, majd begyűjthető egységeket lehet elhelyezni.
A Magyar Közút az autósoktól azt kéri, hogy az esti órákban még inkább kövessék a kihelyezett ideiglenes jelzéseket, ne használjanak reflektort a munkavégzések környezetében, a munkaterületet megvilágító erős fény esetén ne nézzenek közvetlenül a fényforrásba, hanem a burkolat szélén látható jelek és vezetőoszlopok fényvisszavető csíkjai alapján tartsák az irányt, és természetesen fokozott óvatossággal és az érvényben lévő sebességkorlátozás betartásával haladjanak el a munkások mellett.
Az esti, éjjeli munka segíti a jóval élénkebb nappali forgalom zökkenőmentességét
Sárkány Autómentés 0-24
Darus autómentés
A darus autómentésnél speciális eszközeink segtségével bármilyen helyzetet meg tudunk oldani, legyen szó lerobban, karambolos vagy legrosszabb esetben totálkáros gépjárműről könnyedén és gyorsan megoldjuk a szálltást Domony közelében.
Műszaki hibás és vagy sérült járművek mentése autópályán lényegesen nagyobb veszéllyel jár és fokozottab figyelmet igényel a mentést végzőtől.
Telefonszám: 06309777206
Néhány fontos információ ügyfelek részére, ha autómentőre lenne szükségük:
Mint azt már korábban is említettük nincs két egyforma eset és ez álltal nincsen két egyforma mentés sem. Ezért amikor a bajbajutott ügyfél felveszi a kapcsolatot az autómentőssel a helyzet súlyosságától függetlenűl próbáljon meg számára megfelelő tájékoztatást adni. Mert az adott helyzetben időhúzásnak vagy az ügyfél számára feleslegesnek tűnő kérdések az autómentős számára igen is fontosak lehetnek. Íme néhány kérdés amik elhangozhatnak:
- A pontos helyszín, hogy hól található a gépkocsi – legyen szó balesetről vagy műszaki meghibásodásról az első és legfontosabb kérdés az eset pontos helyszíne!
- A gépkocsi típusa: személyautó mentés vagy tehergépkocsi mentés (furgonmentés)
- A meghibásodás jellege, mértéke (mennyire tört össze, gurul e a gépkocsi, a kerekek a helyükön vannak e, stb….)
- Tehergépkocsi esetén annak súlya: üres vagy rakott
Ismét kihangsúlyozva ezek az apró az ügyfél számára lényegtelennek tűnő kérédsek az autómentő számára azért lényegesek, mert csak a megfelelő információk birtokában tud megfelelő segítséget nyújtani. Mert nem mindegy, hogy egyes esetekhez vagy gépkocsikhoz milyen Autómentő érkezik…Hidroplatós, Darus vagy villás.
Ezért kérnénk az ügyfelek türelmét, hogy ezekre a kérdésekre próbáljanak meg minnél pontosabb válaszokat adni. Ezzel is megkímélve magukat az esetleges kellemetlenségektől valamint a pluszban felmerülő költségektől. Mivel a rosszúl megadott információk miatt feleslegesen odahívott autómentő díját is illik kifizetni részben vagy rosszabb esetben egészben. Ezért ismétlem, hogy nagyon fontos a pontos infomációk megadása.